Top News - Ëndrrat tona janë zhdukur’/ Angelina Jolie hap instagram për kauzën madhore

2 Просмотры
Издатель
Aktorja dhe aktivistja Angelina Jolie ka hapur një llogari në Instagram dhe ka bërë një postim të rendësishëm, që lidhet me situatën në Afganistan. Ajo ka publikuar letrën e një vajze afgane e cila i shkruan për gjendjen e rëndë ku ndodhen pas marrjes së kontrollit nga talebanët.

“Kjo është një letër që më është dërguar nga një vajzë adoleshente në Afganistan”, shkroi Jolie në Instagram dhe ndau fotot e letrës origjinale.

Sipas aktores njerëzit e Afganistanit po shkroi humbasin aftësinë e tyre për të komunikuar në mediat sociale dhe për t’u shprehur lirshëm. Ajo ka treguar se arsye a vërtetë se pse zgjodhi të hapte një llogari në instagram ka të bëj me faktin se në këtë formë cdokush të mund të ndajë historinë e tij për të ngritur zërin dhe për të luftuar për të drejtat e tyre themelore të njeriut.

46 vjeçarja shërben si e dërguar speciale në agjencinë e Kombeve të Bashkuara për refugjatët.
Në letër, vajza shkruan se para se talebanët të merrnin kontrollin e vendit. “Ne të gjithë e humbëm lirinë dhe jemi përsëri të burgosur,” shkroi vajza e re letrën e saj.

Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#AngelinaJolie#Instagram#TopChannel
Категория
Трендовые видео
Комментариев нет.